As nistru

Pe terenul din Tautii Magheraus s-a disputat, saptamana trecuta, partida amicala de fotbal dintre reprezentanta Ligii a IV-a, AS Nistru, si echipa de fotbal old-boys, Sport Team Baia Mare.

De aceasta data, echipa gazda a fost net superioara celei din Baia Mare, aceasta a "imprumutat" in acest meci in afara lotului cativa jucatori cu experienta , la joc luand parte si antrenorul Danut Sabau.

Gazdele au deschis scorul repede prin Ovidiu Daraban .

Bogdan Birle de la Sport Team reduce scorul la 3-1, min. 35, insa, dupa cinci minute, cei din Nistru maresc avantajul la 4-1, prin Ricardo Vakon.

Pana la pauza, baimarenii reduc din handicap prin Daniel Chendrean.

Repriza a doua a avut acelasi deznodamant, gazdele inscriu din nou patru goluri prin, Ricardo Vakon, Ovidiu Daraban, Danut Sabau si Marius Boiciuc, iar baimarenii tot doua goluri ca in prima repriza, prin Cristian Barbos si Bogdan Trif, si astfel meciul se termina cu scorul 8-4, in favoarea gazdelor, administrand astfel celor din Baia Mare prima infrangere din aceasta stagiatura.

Urmatorul meci pentru Sport Team va fi marti, 13.08.2019, cu echipa de Liga a V-a, ACS Satu Nou de Jos.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Andrea Maries si Raul Cormos.

Echipele:
AS Nistru: Vlonga Lupu, Marian Petrule, Paul Moisa, Bartolomeu Vakon, Marius Boiciuc, Radu Tamas, Bogdan Marchis, Gavrila Boga, Claudiu Havasi, Ovidiu Daraban, Florin Pelecaci, Alin Daragonici, Ricardo Vakon, Radu Verdes, Alin Cuc, Onisor Nicorec si Danut Sabau. Antrenor Danut Sabau.

Sport Team: Edy Costin, Cristian Magurean, Florin Frent, Vasile Terec, Dorin Avram, Gheorghe Mateias, Daniel Chendrean, Marius Hindli, Daniel Gheighis, Rares Pop-Popescu, Daniel Luputi, Cristian Barbos, Gavrila Alin, Bogdan Trif si Bogdan Birle. Antrenor Ioan Marchis.

O mama si-a salvat fiica sechestrata de proxeneti intr-un hotel din Bistrita, alertand politia