Armatura zalau – sport team baia mare 4-2

La sfarsitul saptamanii trecute, pe terenul municipal din Zalau, s-a disputat partida de fotbal old boys dintre echipa Armatura si Sport Team.

Meciul a inceput in nota de dominare a echipei gazda, care deschide scorul in min. 8 prin Grigore Pascuta, in urma unui contraatac pe partea stangaa a directiei de atac 1-0). Golul 2 are acelasi traseu, insa autorul este Robert Niculaut .

La acest scor echipa din Baia Mare beneficiaza de o lovitura de la 11 m, transformata de Cristian Barbos , iar in minutul 40 acelasi Cristian Barbos trece pe langa egalare, dupa ce dribleaza si portarul trage pe langa poarta goala.

Pana la finalul primei reprize, zalauanii mai inscriu un gol "cu noroc", prin Alexandru Pop, deoarece portarul Edy Costin, nefiind presat de nimeni, scapa mingea din maini si intra in propria poarta .

Repriza a II-a este mai echilibrata, ambele formatii mai inscriu cate un gol, primii fiind gazdele in min. 72, prin Robert Niculaut , iar cei de la Sport Team, prin Bogdan Trif, in min. 83, in urma unei lovituri de la 11 m. Astfel meciul se termina 4-2 in favoarea echipei din Zalau.

De mentionat ca echipa Armatura si-a intarit lotul cu patru jucatori noi, iar de la oaspeti au lipsit golgheterul Bogdan Birle, accidentat, Sergiu Fagi si Rares Pop Popescu, iar Vasile Terec s-a accidentat in timpul meciului, in min. 10.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bela, Alin Demian si Sergiu Negrean.

Echipe
Armatura: Dorut Ghete, Titus Copceac, Ioan Catana, Adrian Bob, Dinu Costina, Alin Todorut, Grigore Pop, Csabi Szilagy, Grigore Pascuta, Cosmin Sabou, Ioan Meleg, Adrian Sturz, Robert Niculaut, Silviu Sebeni, Alexandru Pop, Ovidiu Pop, Ioan Teglas, Artur Vaida, Ferencz Tunyogy.
Antrenori:Vasile Stancel si Sorin Chifa.

Sport Team: Edy Costin, Marius Cardos, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Magurean, Ciprian Coste, Gheorghe Mateas, Marius Hindli, Mario Bela, Daniel Luputi, Ionut Pop, Daniel Gheighis, Cristian Barbos, Bogdan Trif, Ioan Marchis.
Antrenor Ioan Marchis.
Urmatorul meci pentru Sport Team va fi cu echipa de old boys Independenta Baia Mare.